Naše jednoty

Sokol Bratronice

Sokolská jednota byla v Bratronicích založena 13. června 1897 rolníkem bratrem Františkem Vosykou. Na první valné hromadě byl jednohlasně zvolen jako starosta br. V. Hykl, místostarostou J. Chlad a náčelníkem F.

Počet členů
92

Sokol Kačice

Naše tělocvičná jednota byla založena 20. prosince roku 1896. Prvním starostou byl zvolen Josef Šebesta, místní mlynář. Místostarostou byl zvolen řídící učitel Theodar Trousílek, náčelníkem Bohumír Jozífek a jednatelem Alois Kohlík. V době založení měla jednota 30 členů.Původně se cvičilo v sálech místních hostinců. Od 24.

Počet členů
67

Sokol Kamenné Žehrovice

V Kamenných Žehrovicích byl Sokol založen v roce 1907. Má tedy více jak stoletou tradici, ovšem přerušenou dvěma totalitními režimy. Prvním starostou jednoty byl bratr Houžvic, dlouhá léta vedl Sokol bratr Čížek, který psal i první kroniku. Ta se po dlouhých letech, kdy byla považována za ztracenou, našla.

Počet členů
33

Sokol Křivoklát

Jednota byla založena v roce 1907 v hotelu Sýkora na Křivoklátě a příslušela pod župu Jungmannovu. Mezi válkami patřila pod župu Rakovnickou. Jednota po obě světové války pozastavila svoji činnost, ale její činnost byla vždy bezprostředně obnovena.

Počet členů
50

Sokol Olešná

Původně Olešná patřila ke královskému panství křivoklátskému. Roku 1353 a to dne 7.5. postoupilcísař Karel IV. Jako český král Karel I. Olešnou spolu s Bratronicemi, Žilinou a Krupou mansionářům (kněžím s určitými povinnostmi) při kostele sv. Víta na Pražském hradě.

Počet členů
47

Sokol Slaný

V majetku TJ máme vlastní sokolovnu otevřenou v roce 1897 a do dnešní podoby přestavěnou v roce 1925 a tři letní kurty - 2 na odbíjenou a 1 pro nohejbal. Sokolovnu mimo naší členské základny využívají slánské školy Integrovaná střední škola, Obchodní akademie pro své dopolední vyučovací hodiny tělocviku a nárazově Mateřské školy a škola Montesorri.

Počet členů
526

Sokol Zlonice

Ustavující schůze se konala 27.7.1898 v hostinci U Bendlů v Pejšově ulici. Dne 8. října se začalo cvičit na hrazdě a bradlech, půjčených ze Slaného. Před vybudováním sokolovny se cvičilo také ve škole a v hotelu Koruna (dříve U Pachmanů).  Počet členů byl na počátku v desítkách. Od r. 1899 byli mezi nimi i dorostenci, v r. 1903 přibyly i ženy. V r.

Počet členů
59